O czasopiśmie

Dlaczego warto prenumerować czasopismo ?

​​Czasopismo „Transport i Spedycja” to kwartalnik stworzony z myślą o właścicielach firm transportowych, dyrektorach, kierownikach, menedżerach, specjalistach logistyki oraz transportu, zarządcach flot, spedytorach oraz dostawcach rozwiązań i usług dla branży transportowej.

W każdym numerze magazynu „Transport i Spedycja” znajdziesz:

 • Sprawdzone rozwiązania pozwalające na bieżąco podejmować działania, które zapobiegną ewentualnym przestojom i zapewnią bezpieczeństwo oraz ciągłość funkcjonowania firmy,
 • Konkretne porady, jak zarządzać kierowcami oraz jak weryfikować skuteczność powierzonych im zadań,
 • Zagadnienia pomagające w efektywnym zarządzaniu operacjami transportowymi, tj. utrzymaniu i konserwacji pojazdów, prowadzeniu podstawowej księgowości, przydzielaniu ładunków, sprawdzaniu procedur,

Każdy numer czasopisma „Transport i Spedycja” to też stałe działy:

W BRANŻY:
Tu znajdziesz najważniejsze nowości z branży transportowo-spedycyjnej. Dzięki temu będziesz zawsze wiedział, co nowego wydarzyło się na rynku.

TEMAT NUMERU:
Prezentujemy tu szerokie spojrzenie na wybrane zagadnienie związane z zarządzaniem łańcuchem dostaw. Za każdym razem jest to obszerna analiza konkretnego tematu bądź problemu przy wsparciu ekspertów rynkowych, naukowych oraz praktyków.

RAPORT:
W tym dziale wskazujemy aktualne tendencje na rynku i dokładnie je analizujemy. Dokładnie sprawdzamy, jakie narzędzia pojawiają się na rynku, a także staramy się przewidzieć jak może wyglądać przyszłość branży TSL kiedy zostaną one wykorzystane, a co za tym idzie – jak się na to przygotować.

ZARZĄDZANIE:
Jak sprawnie zarządzać firmą transportową? Jak zarządzać zespołem pracowników? Gdzie szukać zleceń przewozowych? – to tylko niektóre z tematów, które znajdują się w tej części czasopisma „Transport i Spedycja”.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO: 
To dział, w którym poruszamy kwestie bezpieczeństwa oraz odpowiedzialności za przewóz oraz kierowców. Jaka jest odpowiedzialność pracodawcy wobec kierowcy? Jaka jest odpowiedzialność spółek cywilnych wykonujących przewóz drogowy? Dzięki naszemu czasopismu ta wiedza jest na wyciągnięcie ręki.

PRAWO:
W tym dziale wyspecjalizowani prawnicy analizują sytuację wynikającą z wprowadzonych lub dopiero zapowiadanych zmian legislacyjnych – zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej oraz dają bardzo konkretne wskazówki, jak sobie z nimi radzić.

NOWOCZESNE TECHNOLOGIE:
Firma transportowa, chcąc być konkurencyjną, musi inwestować w nowoczesne technologie: IT, TMS, nawigacje, technologie zwiększające bezpieczeństwo taboru i przewożonego ładunku – to tylko niektóre z poruszanych tu zagadnień.

OPTYMALIZACJA KOSZTÓW:
Jak szacować koszty transportu w przedsiębiorstwie? Jak zoptymalizować zarządzanie flotą transportową, żeby firma wychodziła zawsze na plusie? Tego wszystkiego dowiesz się od specjalistów publikujących w naszym czasopiśmie.

FLOTA TRANSPORTOWA:
Jak zbudować wyspecjalizowaną flotę ciężarową do obsługi konkretnej branży? Jakie rozwiązanie jest dla Ciebie najkorzystniejsze? To tu prezentujemy produkty i rozwiązania, których nie może zabraknąć w Twojej firmie.

WYDARZENIA:
Organizujemy, patronujemy i bywamy na kluczowych wydarzeniach (targach, kongresach, konferencjach i spotkaniach), kierowanych do branży TSL – zarówno tych w kraju, jak i zagranicą. To dlatego jesteśmy na bieżąco z tym, co dzieje się w branży.


Czym wyróżnia się czasopismo „Transport i Spedycja”?:

 • Otrzymujesz dostęp do wysokiej jakości wiedzy, popartej wieloletnim doświadczeniem (magazyn ukazuje się od 2006 roku). Każdy artykuł to studium przypadku, w którym nasi eksperci opisują trudne i nietypowe sytuacje branży transportowej, podając równocześnie gotowe do zastosowania rozwiązania,
 • Nie skupiamy się na omawianiu kolejnych projektów ustaw i rozporządzeń, ale na tym, jak w praktyce zastosować przepisy. Podpowiadamy, jak działać skutecznie, nie przekraczając swoich uprawnień,
 • Jednoznacznie wskazujemy co należy zrobić w sytuacjach kryzysowych, krok po kroku opisujemy bezpieczne dla firm transportowych rozwiązania,
 • W każdym numerze prezentujemy  najciekawsze nowości techniczne, które pojawiły się na rynku.
 • Jesteśmy obecni na najważniejszych konferencjach i premierach, dlatego dzięki nam nie omija Cię nic, o czym trzeba wiedzieć!

Warto już dziś zdecydować się na prenumeratę czasopisma „Transport i Spedycja”, bo tylko dzięki temu zagwarantujesz sobie i swojej firmie:

PRZEKROJOWE ANALIZY RYNKU
– rzetelnie opracowane artykuły i raporty podsumowujące sytuację w branży.

KONKRETNE PORADY PRAWNE
– analizy i komentarze do zmian w przepisach krajowych i międzynarodowych, wzory umów i wniosków gotowych do wykorzystania.

WIEDZĘ NA TEMAT NOWOŚCI NA RYNKU
– prezentacje, oceny oraz testy uzupełnione o bogaty materiał ilustracyjny.

PRAKTYCZNE OPRACOWANIA
– omówienie najbardziej palących problemów i wyzwań stojących przed branżą transportową i spedycyjną

PRENUMERATA OPTYMALNA

 • 4 numery czasopisma „Transport i Spedycja” w wersji papierowej
 • Roczny dostęp do portalu prenumerata.magazyn-tis.pl, na którym znajdziesz:
  • bieżące wydanie wybranego czasopisma w wersji elektronicznej,
  • archiwalne numery wybranego magazynu w wersji elektronicznej.

 

PRENUMERATA EKONOMICZNA

 • 4 numery czasopisma „Transport i Spedycja” w wersji papierowej.

 

 
W najnowszym numerze czasopisma
4/2020
Grudzień 2020
 
 

Spis treści

Flota transportowa
Ten serwis używa plików cookies zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza jej akceptację.